Aj v Novom Meste nad Váhom má nákaza cestovateľskú anamnézu

V okrese Nové Mesto nad Váhom boli zistené dva pozitívne nálezy na koronavírus. A to u matky s dcérou, ktoré sa vrátili z Rakúska. V súčasnom období sú hospitalizované vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne.

(Autor: pixabay.com)

Ďalší prípad bol zistený v obci Lubina, kde je nakazená matka, ktorá bola s dcérou a manželom vo Švajčiarsku a všetci sú hospitalizovaní tiež vo Faklultnej nemocnici Trenčín. Tieto informácie uviedol na sociálnej sieti primátor mesta Jozef Trstenský.

Dohľad nad postihnutými a ich kontakt s inými osobami prešetruje Regionálny úrad verejného zdravotníctva Trenčín.

„Vzhľadom k tomu, že všetci koronapozitívni pacienti majú cestovateľskú anamnézu, nebol potvrdený komunitný prenos nákazy. Zdroj nákazy je mimo územia SR,“ dopĺňa informácie Trstenský.

Zdroj: FB

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 18. apríla. V tento deň sa v roku 1901 narodil MUDr. Emil Veselý, lekár, prednosta a primár…
  • 18.04.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 20. apríla 2025
Meniny má Marcel, zajtra Ervín