Kotleba voličov klame!
Na konci januára sa nám predviedli v Piešťanoch kotlebovci. Urobili si míting na Malej scéne MsKS na Ulici A. Dubčeka v Piešťanoch. Do sály sa na nich prišlo pozrieť asi dvesto záujemcov, takmer päťnásobok však proti nim protestoval na ulici.
Kotlebovci aj na mítingu tvrdili, že nie sú fašisti, že chcú Slovákom pomôcť a zachrániť nás od akéhosi morálneho, hodnotového či ekonomického marazmu.
Znaky, ktorými sa prejavujú, však prezrádzajú iné. Marian Kotleba miluje oslovenie vodca, v nemčine führer. Oslovenie Adolfa Hitlera.
Kotleba sa vyžíval v šifre 14 88. Prvé dve čísla medzi extrémistami označujú rasistickú vetu a číslo 88 v anglicky a nemecky hovoriacich krajinách, kde táto šifra vznikla, označuje ôsme písmeno abecedy „H“. Spojenie HH je pozdravom: „Heil Hitler.“ Kotlebovci milujú jeho slovenský ekvivalent – gardistický pozdrav: „Na stráž.“
Kotlebovci sa naoko snažia dištancovať od fašistov z druhej svetovej vojny, ale pritom až okato chodia fašistickému prezidentovi Tisovi nosiť na hrob kvety. A poniektorí nosia aj Tisov portrét na hrudi.
Kotlebovci radi vykrikujú, že druhá svetová vojna nemá len židovské obete. Áno, majú sčasti pravdu. I keď iné národnosti zväčša neboli vražedné na základe vierovyznania.
Ale pripomenieme im aj iné obete fašistického besnenia ich miláčika Tisa, ktorého hrobu sa klaňajú, a tiež gardistov, ktorých pozdrav tak milujú.
V závere roku 1944 po potlačení Povstania na západnom fronte spojenci už bojovali na území Nemecka. Na východnom fronte Rusi stáli pred Varšavou a v karpatských priesmykoch bojovala československá armáda. Bolo jasné, že je koniec fašistov aj na Slovensku.
Tisovi gardisti ohľad nebrali. Podieľali sa v tej dobe na vraždení tisícov zajatých Slovákov. V Kremničke pri Banskej Bystrici postrieľali 747 ľudí, z toho 211 žien a 58 detí.
Keď v januári zamrzla zem, gardisti prišli s nápadom, že vápenka v Nemeckej pár kilometrov za Banskou Bystricou, smerom na Brezno je vhodným miestom, kde by mohli v likvidácii Slovákov pokračovať. Po strele do tyla skončilo v plameňoch pece do 900 osôb. I tu išlo aj o ženy a deti. Vraždenie trvalo do konca januára 1945.
Od polovice januára však už prebiehala vojenská operácia, počas ktorej bol oslobodený Zvolen a Banská Bystrica. Zavraždeným Slovákom stačilo prežiť len pár dní a boli by oslobodení. Gardisti to vedeli, aj napriek tomu ich postrieľali a nahádzali do vápenky. Veď im išlo o zárobok a okrádanie zavraždených.
V závere mi už napadá len jediné. Chodí to ako kačka, má perie i zobák ako kačka. Kváka ako kačka, ale kotlebovec tvrdí, že je to lastovička.