Vrbovskí futbalisti na Topoľčany nestačili

• Šport / Futbal
  • 2. septembra 2014, 13:55
  • Autor:P. Sedláček

V predohrávanom piatom kole tretej ligy – západ nastúpili v piatok futbalisti MFK Vrbové v Topoľčanoch. O víťazovi stretnutia rozhodol len jeden gól, ktorý strelili domáci v 27. minúte a Vrbovčanov porazili 1:0.

Od začiatku sa hralo vo svižnom tempe a útoky sa striedali na oboch stranách. V 27. min sa domáci ujali vedenia, keď centrovanú loptu, ktorá smerovala do pokutového územia, stačil obranca hostí hlavou nadvihnúť, brankár Dovičevič ju vyrazil pred seba a dobiehajúci Rusinko dal gól – 1:0. Do polčasu mali Vrbovčania možnosť vyrovnať, E. Spál kopal priamy kop asi z 22 m, no lopta smerovala od žrde von.
Aj po zmene strán sa hral futbal väčšinou medzi šestnástkami. Hostia mali miernu prevahu, ale nastrelili len žŕdku, ktorej autorom bol T. Gažík. Pred koncom ešte vystrelil striedajúci P. Gažík, ale z hranice pokutového územia trafil do brankára. Všetky tri body tak zostali v Topoľčanoch.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 36, ktoré je v predaji od 2. septembra.