Indonézske tance obdivovali Piešťanci v Hudobnom pavilóne
Nádherné farebné kostýmy, perá, bohato zdobené odevy aj jednoduchšie šaty, rekvizity, tanieriky, všelijaké paličky a k tomu hudba, tanec. To všetko zažili Piešťanci v nedeľu 25. augusta počas Indonézskeho dňa v Hudobnom pavilóne v mestskom parku.
Tance zo Sumatry, Bali, Komoda, Jávy a Bornea nie sú našincom príliš známe. A práve preto ich Piešťanci, ktorí naplnili hľadisko, pozorovali s údivom, fotili a natáčali na mobily či fotoaparáty.
Indonézsky deň sa začal slávnostným pochodom centrom mesta, nechýbal v ňom primátor Piešťan Peter Jančovič a veľvyslankyňa Indonézskej republiky na Slovensku J. E. Adiyatwidi Adiwoso. Pokračoval pestrým programom v Hudobnom pavilóne. Tance i kostýmy sa striedali a ľudia žasli nad tou krásou a pestrosťou. A tiež obdivovali tanečníkov, ktorí bosými nohami dokázali dupať po rozbitých črepoch.
Do indonézskej štátnej filozofie, známej ako Pancasila, vložili jej tvorcovia päť vzájomne súvisiacich princípov, ktoré sa začínajú s odkazom na Boha. Nimi sú viera v jedného Boha, spravodlivá a civilizovaná humánnosť, jednotná Indonézia, demokracia, sociálna spravodlivosť pre všetkých Indonézanov. Kým náboženská sloboda je zakotvená v ústave, vláda oficiálne uznáva šesť náboženstiev: islam, protestantizmus, rímko-katolicizmus, hinduizmus, budhizmus a konfucionalizmus. Indonézia má 261 miliónov obyvateľov, je najľudnatejšou krajinou s moslimskou väčšinou s 227 miliónmi prívržencov.