Spoločné majstrovstvá masters: Šlúch s titulom

• cyklistika / Šport
  • 25. júla 2024, 00:07

Prvýkrát v histórii pohárových pretekov masters cyklistiky sa uskutočnili spoločné Majstrovstvá Slovenskej republiky a Českej republiky. Podujatie sa konalo v nedeľu 14. júla v Českej Třebovej.

Majstri Slovenskej republiky v masters cyklistike: Zdenko Šlúch z CK Piešťany stojí v spodnom rade tretí sprava. (Autor: archív autora )

Súťažilo sa na uzatvorenom cestnom kopcovitom 21-kilometrovom okruhu, kde v dopoludňajších hodinách boli preteky kategórii Masters a popoludní sa konali tiež spoločné preteky v kategórii U23. Celková účasť bola približne 350 cyklistov. Zástupcovia CK Piešťany pretekali v kategóriách masters C, D, F a G. Zo zaregistrovaných šiestich cyklistov klubu nakoniec štartovali iba piati, pretože M. Horňák na štart z technických príčin nenastúpil. Najúspešnejší bol Zdenko Šlúch, ktorý získal majstrovský titul v kategórii masters F (70-74 r.). Ešte jedno umiestnenie na stupňoch víťazov – tretia priečka v kategórii masters G (75-79 r.) – sa podarilo vybojovať Petrovi Rihayovi. Ostatní členovia klubu sa umiestnili nasledovne – masters C (50-59 r.): 5. R. Chlubna, 14. Ľ. Guľa, masters F (70-74 r.): 5. D. Tábora.