Bronzová medaila z ME v plávaní masters je v Piešťanoch

• 10. júla 2024, 00:01

Majstrovstvá Európy v plávaní masters 2024 sa konali v srbskom Belehrade v dňoch 26. júna až 5. júla aj s účasťou veteránskych plavcov ŠPK Kúpele Piešťany. V krytom bazéne M. G. Muškatiroviča bojovala európska špička masters v bazénovom plávaní a v areáli Ada Ciganlija v plávaní Open water.

Masters plavci ŠPK Kúpele - horný rad zľava: Karol Kantek, Martin Bábsky, Pavel Škodný a Karol Lacko, dolný rad zľava: Anna Kičinová a Michaela Kičin. (Autor: archív autora )

Pre piešťanskú výpravu sa šampionát začal veľmi úspešne. Hneď v prvý deň súťaží si Michaela Kičin vyplávala bronz vo svojej vekovej kategórii na 800 m voľný spôsob (vsp.). Tento svoj úspech sa pokúsila zopakovať aj na polovičnej trati, kde dosiahla na štvrtú priečku. Martin Bábsky na 200 m vsp. obsadil desiate a v šprinte na 50 m vsp. mu patrilo ôsme miesto. Karol Kantek v najkratšej trati na 50 m prsia doplával na ôsmej priečke a na 50 m vsp. bol na delenom štvrtom mieste.Najviac individuálnych štartov si prihlásila Anna Kičinová. Na 50 m prsia skončila deviata, na 100 m prsia šiesta, na 200 m prsia siedma a na 100 m motýlik dohmatla štvrtá. Pavel Škodný doplával na 200 m znak na 11. mieste, na 200 m polohové preteky bol šiesty a na náročnej trati 400 m polohové preteky mu patrila štvrtá priečka. Karol Lacko na trati 400 m vsp. obsadil piate miesto a v otvorenej vode na 1500 m skončil piaty a na 3000 m šiesty.

Štafeta mužov v kategórii 240-279 rokov v zložení Bábsky,  Kantek, Lacko a Škodný po vynikajúcom výkone v slovenskom rekorde masters obsadila tesné smolné štvrté miesto.