Plavci Kúpeľov sa presadili v Štúrove

• 25. júna 2024, 00:01

V Štúrove na mestskom kúpalisku Vadaš pokračoval seriál majstrovstiev Slovenska plavcov v 50-metrovom otvorenom bazéne súťažami mladších žiakov. Sily si prišlo zmerať 248 pretekárov narodených v rokoch 2012 a 2013 z 53 klubov. Na juhu Slovenska ich od piatka 14. do nedele 16. júna čakalo pekné počasie. ŠPK Kúpele Piešťany vyslal do zápolenia štyroch chlapcov a osem dievčat.

Bronzové medaily si vyplávala na 4x100 m polohové preteky štafeta mix v zložení (zľava) Nina Frištáková, Nelly Gáliková, Michal Valko a Patrick Budai (Autor: archív ŠPK Kúpele)

Najviac sa darilo Nine Frištákovej, ktorá si vyplávala strieborné medaily v disciplínach 100 a 200 m motýlik a na bronzovom stupienku ju dekorovali za výkony na tratiach 200 a 800 m voľný spôsob, 100 m prsia a 200 m polohové preteky. Pekné výkony podával aj Michal Valko, ktorý získal striebornú medailu na 100 znak a bronzový stupienok obsadil v disciplínach 400 m voľný spôsob a 200 m znak. Treťou individuálnou medailistkou z ŠPK Kúpele sa stala Nina Pecháčová, ktorá na 200 m motýlik doplávala tretia.

Jedenástu medailu piešťanskej výpravy vyplávala na 4×100 m polohové preteky štafeta mix (dvaja chlapci, dve dievčatá) v zložení Michal Valko, Nelly Gáliková, Nina Frištáková a Patrick Budai, ktorá skončila na treťom mieste.

Mladší žiaci ŠPK Kúpele podali bojovné výkony, za čo im veľkou odmenou boli takmer vo všetkých štartoch časy pod hranicou najlepších osobných výkonov. Prajeme im pekné plavecké prázdniny. Radoslav Suchánek