Plavci Kúpeľov mali v Šamoríne úspešné majstrovstvá Slovenska

• 19. júna 2024, 00:01

V šamorínskom otvorenom 50-metrovom bazéne sa od piatka do nedele 7.-9. júna konali Majstrovstvá SR Open a juniorov v plávaní, kde pretekalo 444 plavcov z 58 slovenských klubov. Klub ŠPK Kúpele Piešťany reprezentovalo deväť dievčat a desať chlapcov. Tí si do Šamorína priviezli veľmi dobrú formu, o čom svedčí množstvo osobných rekordov a 24 medailí, ktoré si vybojovali.

Medailisti ŠPK Kúpele Piešťany na Majstrovstvách SR Open a juniorov v plávaní v Šamoríne. (Autor: archív ŠPK Kúpele)

Najúspešnejšou Open pretekárkou klubu bola v USA sa pripravujúca študentka Teresa Ivan, ktorá si vyplávala majstrovské tituly v disciplínach 50 a 100 m voľný spôsob (vsp.) i 50 m znak. Teresa bude už o pár dní reprezentovať Slovensko na majstrovstvách Európy v Belehrade, pričom stále živí nádej na splnenie olympijského limitu, chýba jej len niekoľko stotiniek sekundy.

V Open kategórii sa blysla aj Karolina Valko, vekom ešte 13-ročná žiačka, keď si vyplávala titul medzi seniorkami na 800 m vsp. a tretie miesta na 400 a 1500 m vsp. i 200 m polohové preteky. V kategórii Open na 4×100 m voľný spôsob si štafeta mix v zložení Teresa Ivan, Samuel Skrabak, Lucia Slámová a Filip Lányi vybojovala strieborné medaily.

Natália Ertlová si v kategórii starších junioriek vyplávala prvé miesto na 1500 m vsp. a striebro brala na 400 i 800 m vsp. a tiež 400 m polohové preteky.

Rastislav Čačík sa udomácnil v kategórii mladších juniorov, keď si vyplával štyri individuálne prvé miesta na 200 m znak, 400 m polohové preteky, 800 a 1500 m vsp. Druhý skončil na 400 m vsp., tretí na 100 m znak a tiež na 200 m znak medzi seniormi. Samuel Skrabak si urobil striebornú radosť na 100 znak a bronzovú na 50 m vsp. medzi mladšími juniormi.

Na nedeľu sa plavci ŠPK Kúpele tešili osobitne. V programe boli štafety na 4×200 m vsp., v ktorých si trúfali na víťazstvá. Dievčatá v zložení Karolina Valko, Natália Ertlová Kristína Királová a Lucia Slámová nenašli v tejto disciplíne premožiteľky a získali majstrovský titul medzi juniorkami aj v kategórii Open. Chlapci Rastislav Čačík, Mário Stanček, Oliver Švec a Patrik Tapušík doplávali na prvom mieste medzi juniormi a na treťom v kategórii Open.

Seniori s juniormi úspešne zavŕšili bazénovú časť letnej sezóny. Žiaci sa pobijú o svoje úspechy v nasledovných týždňoch a potom pôjdu do otvorenej vody.