Najväčším nepriateľom stresu je športovanie
Mnohí hľadajú v súčasnej hektickej dobe odpoveď na otázku, ako si spríjemniť život, ako sa zbaviť napätia a stresu. Väčšina ľudí túži po prirodzenej rovnováhe, ráno sa chce zobudiť s elánom a do nového dňa vykročiť optimisticky. Ako to však dosiahnuť?
Ako nájsť v živote rovnováhu? Pre nastolenie fyzickej a psychickej rovnováhy je potrebné prispôsobiť životný štýl, životosprávu a stravu danej ročnej dobe. Je dôležité venovať pozornosť svojmu telu a dopriať mu nielen kvalitnú výživu a dostatok tekutín, ale aj dostatok spánku a pohybu. Pri rekreačnom športovaní sa však nejedná len o dosahovanie dobrých športových výkonov. Zimné rekreačné športy sú najmä o zábave. O radosti z prírody a z pohybu, o eliminácii stresu, o upevňovaní rodinných a priateľských vzťahov.
Najpopulárnejšie zimné športy
Skvelý spôsob, ako nadobudnúť životnú rovnováhu, je športovanie. Medzi najpopulárnejšie zimné športy patrí zimná turistika, lyžovanie, snoubording, sánkovanie a korčuľovanie. Všetky tieto športy ponúkajú úžasné športové vyžitie a aktívny oddych v krásnej prírode. Zrejme aj preto má lyžovanie stále viac priaznivcov. Každý fanúšik bežeckého aj zjazdového lyžovania však potrebuje k svojmu hobby kvalitný športový výstroj – lyže, lyžiarky, palice a tiež vhodné ochranné prvky – lyžiarske okuliare, prilbu a samozrejme, dobre zvolené športové odevy, aby mohol športovať s pôžitkom a s radosťou aj v nulových či v mínusových teplotách. Dôležité sú tiež chrániče chrbta. Mäkké chrániče sa ľahko prispôsobujú tvarom tela a sú pomerne ľahké. Tvrdé chrániče sa skladajú z dvoch vrstiev – vonkajšiu vrstvu tvorí plast a spodná vrstva sa skladá z mäkších materiálov.
Zimné športové oblečenie
Podľa akého kľúča vyberať lyžiarske oblečenie? Oblečenie na bežky, na zjazdové lyžovanie a na snoubording sa od seba príliš nelíši. Spodné oblečenie športovca má byť z funkčných materiálov – polyamid, polyester, acryl a lycra, vrchné odevy musia byť zateplené, nepremokavé a priedušné. Pánske aj dámske lyžiarske bundy by mali mať vodný stĺpec ideálne okolo 5000 milimetrov, aby športovcovi poskytli dobrú ochranu pred vodou a zimou aj po dlhšom lyžovaní. Vlastnosti oblečenia spoznáte buď vďaka štítkom na odevoch, kde sa od výrobcu dozviete dôležité informácie o materiáli alebo si pri výbere zvrškov môžete v obchode nechať poradiť od vyškolených predajcov. Lyžiarske vetrovky aj otepľovačky je lepšie voliť s certifikátom, ktorý je zárukou, že lyžiar je chránený nielen pred vlhkom, ale aj pred celodenným snežením a mrazom.
Inzercia