Moravianski hasiči odčerpávali vodu z Irmy

V sobotu 27. novembra o 9:14 h boli moravianski dobrovoľní hasiči privolaní k zaplaveným suterénnym priestorom liečebného domu Irma na Kúpeľnom ostrove.

Foto: FB DHZ MORAVANY NAD VÁHOM

Na miesto udalosti bolo vyslané zásahové družstvo zložené z piatich hasičov, ktorí vyrazili na Ivecu Daily s prívesným protipovodňovým vozíkom a na cisterne. 

Suterén Irmy bol zaplavený teplou úžitkovou vodou z potrubia poškodeného bodovou koróziou. Na odstránenie vody hasiči nasadili motorové plávajúce čerpadlo a elektrické ponorné kalové čerpadlo. Odsávanie výfukových plynov zo zásahového priestoru bolo zabezpečili pretlakovým ventilátorom. Po odčerpaní vody do recipientu a zbalení vecných prostriedkov sa zásahové družstvo v čase 12:16 j vrátilo späť na základňu.

zdroj: FB DHZ MORAVANY NAD VÁHOM

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 18. apríla. V tento deň sa v roku 1901 narodil MUDr. Emil Veselý, lekár, prednosta a primár…
  • 18.04.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 21. apríla 2025
Meniny má Ervín, zajtra Slavomír