Aj vás zabávala kapela Teslanka?

  • História
  • 9. decembra 2018, 12:00

V minulom čísle Piešťanského týždňa sme uverejnili materiál o knihe, ktorá mapuje začiatky elektrotechniky na Slovensku. Vývoj a výroba najskôr diód, tranzistorov a neskôr integrovaných obvodov sa rodili v Tesle Piešťany. Pracovať v Tesle znamenalo však nielen plnenie si povinností, ale i získavanie sociálnych väzieb, ktoré sa viazali aj k rôznym formám zábavy. O hudobnú produkciu sa v koncernovom podniku starala kapela Teslanka.

Teslanka účinkovala v roku 1975 v zložení: Pavol Pikus, Viliam Tlstovič, Marta Pikusová, Janko Kňažík, Alino Horváth, Antonín Zajíc a Anton Pernisch. © Eduard Budke

Táto skvostná historická snímka z roku 1975 je z archívu piešťanského fotografa Eduarda Budkeho, ktorý zachytil kapelu v zložení: Pavol Pikus, Viliam Tlstovič, Marta Pikusová, Janko Kňažík, Alino Horváth, Antonín Zajíc a Anton Pernisch na terase pri závodnej jedálni. Práve tam sa totiž konávali nielen teslácke plesy, tancovačky, ale novomanželia si prenajímali sálu aj na svoj veľký svadobný deň. Na mnohých takýchto svadbách či zábavách účinkovala práve Teslanka.

(vd)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 17. apríla. Tento deň je Svetovým dňom hemofílie. Meniny má Rudolf.
  • 16.04.2025, 22:59
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 18. apríla. V tento deň sa v roku 1901 narodil MUDr. Emil Veselý, lekár, prednosta a primár…
  • 18.04.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 20. apríla 2025
Meniny má Jela, zajtra Marcel