Havrani v prvom domácom stretnutí nestačili na Košice

• 16. septembra 2014, 21:36

Ani vo svojom prvom domácom stretnutí v novej sezóne Tipsport extraligy nedokázali hokejisti ŠHK 37 Piešťany zvíťaziť. V utorok sa po prvýkrát predstavili pred domácim publikom proti minuloročnému majstrovi HC Košice, no podľahli mu tesne 1:2.

Hostia šli už v štvrtej minúte do vedenia zásluhou Spilara a hostia v prvej časti dominovali. Havrani však dokázali vyrovnať zásluhou gólu Rapáča v presilovej hre. Piešťanci sa následne zmotorili, získali sebavedomie a Košičanom sa vyrovnali aj herne. Hostia však potvrdili úlohu favorita a v 48. min rozhodol o výhre Košíc nad Piešťanmi Lapšanský. Havrani tak na svoju prvé víťazstvo musia stále čakať. Napriek tomu sa však na bojovných a odhodlaných výkonoch z posledných zápasov dá stavať. Prekvapivá bola aj nízka návšteva v Easton aréne. Cestu na štadión si našlo len 860 divákov, no aspoň tí sa snažili hnať piešťanských hokejistov za dobrým výkonom.

ŠHK 37 Piešťany – HC Košice 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 25. B. Rapáč (Kutálek, Rais) – 4. Spilar (Jenčík, P. Bartoš), 48. Lapšanský

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Baluška – M. Orolin, Tvrdoň, 860 divákov

Piešťany: Šúrek – Škadra, Šedivý, Rais, Brňák, Cunik, Valjent, Srnec, Bučka – T. Klempa, Mišura, Románek – Kutálek, Holovič, B. Rapáč – Haring, Hamrák, Lichanec – P. Brzobohatý, M. Toman, Vaculín
Košice: Hylák – Cebák, Jánošík, Černák, Štrbák, Drgoň, Philipp, Hinďoš, Šeda – Lapšanský, Hrnka, M. Bartánus – Spilar, P. Bartoš, Jenčík – Sojčík, Češík, Bicek – Matúš Chovan, M. Kolena, Stupka

Roman Sýkora, tréner ŠHK 37: "Chceli sme sa vyvarovať podobnému začiatku ako v Nitre, kde sme skoro inkasovali. Žiaľ, dnes sa to opakovalo znova. Košice nás predčili korčuľovaním a mali sme s ich pohybom problém. To vyústilo aj do prvého gólu, kedy nás totálne rozobrali. Následne sme si povedali, že takto hrať nemôžeme. Od druhej tretiny sme zlepšili pohyb, dohrávali sme súboje a Košičanom to začalo robiť problémy. Zahrali sme si aj presilovky, jedna sa nám podarila aj využiť. Od tohto momentu sme si začali viac veriť a vytvorili sme si šance. Škoda gólu v poslednej tretine. Myslím, že bojovnosťou sme si aspoň bod zaslúžili. Dúfam, že aj napriek zlému začiatku, kedy máme z troch zápasov jeden bod, tak nás tieto výkony povzbudia. Nemilo ma prekvapila návšteva, pretože aby na Košice prišlo 860 divákov ma trošku sklamalo."
Pozrite si zostrih najdôležitejších momentov stretnutia!