Lacko postúpil, čaká ho Ljubičič

  • Šport / Tenis
  • 14. januára 2012, 09:16
  • Autor:Š. Gregorička

MELBOURNE/PIEŠŤANY – Slovenský tenista Lukáš Lacko sa prebojoval do hlavnej súťaže na grandslamovom turnaji Australian Open. V treťom kole kvalifikácie zdolal Lukáš dnes ráno nášho času Ukrajinca Sergeja Bubku za 72 minút v dvoch setoch 6:2, 6:4.

Tenista TK Kúpele Piešťany sa vo finále kvalifikácie mohol spoľahnúť na prvé podanie. Vďaka jeho účinnosti v ňom získal až 87 percent víťazných lôpt. Lacko dal počas zápasu tri esá a využil tri zo štyroch brejkbalov.  Naopak, syn bývalého skvelého skokana o žrdi Sergeja Bubku nemal výhodu ani jedného brejkbalu. 

Lacko sa v prvom kole hlavnej súťaže stretne so skúseným Chorvátom Ivanom Ljubičičom, ktorý je na Australian Open nasadeným hráčom číslo 28.

Dodajme, že v prvom kole dvojhry žien sa stretnú vo vzájomnom súboji odchovankyne piešťanského tenisu, Dominika Cibulková a Magdaléna Rybáriková.    

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 18. apríla. V tento deň sa v roku 1901 narodil MUDr. Emil Veselý, lekár, prednosta a primár…
  • 18.04.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 20. apríla 2025
Meniny má Marcel, zajtra Ervín