Vachanovci zbierali trofeje v Poreči

• 24. septembra 2009, 12:39
  • Autor:(iv)

Rodinné trio plavcov Lucia, Tomáš a Lukáš Vachanovci z ŠPK Kúpele Piešťany sa predstavilo na medzinárodných pretekoch v Chorvátsku. Lucia a Tomáš štartovali v Poreči na jubilejnom desiatom ročníku Chorvátskeho pohára v diaľkovom plávaní na päť kilometrov.

Úvod novej sezóny sa vydaril hlavne Lucii, ktorá v konkurencii 23 plavkýň z Chorvátska, Maďarska, Talianska a Slovenska obsadila druhé miesto, keď 5 km zaplávala za 1:12,37 h. Za víťazkou Anjou Trišičovou, ktorá vlani štartovala na OH v Pekingu, zaostala iba o 32 sekúnd.
Tomáš sa v konkurencii 83 plavcov zo Slovinska, Rakúska, Chorvátska, Maďarska, Talianska a Srbska umiestnil časom 1:05,23 h na piatom mieste. V Poreči sa každoročne konajú aj preteky Zlatý delfín určené pre rekreantov, ktorí môžu plávať aj s plaveckými pomôckami. V týchto pretekoch na 5 km štartoval aj Lukáš Vachan. Plával s plutvami a časom 1:04,00 napokon vyhral.
Všetci traja súrodenci sa okrem pretekov v diaľkovom plávaní zúčastnili aj na pretekoch bazénových plavcov na 50 m voľný spôsob. Súťažilo sa vyraďovacím spôsobom, pričom každá 50-ka sa plávala vždy iba po minútovom oddychu. Lukáš skončil druhý, Lucia štvrtá a Tomáš šiesty.